01

Kırışıklık Tedavisi yöntemleri  kişinin ihtiyacına göre seçilip uygulanan  geniş bir yelpazeye sahiptir.

Yüz Gençleştirme Nedir?

Kırışıklık  Tedavisi Clostridium botulinum adlı bakteri tarafından üretilen protein yapıda bir toksin Enjeksiyon yoluyla yapılmaktadır. Asla yılan zehiri değildir.

 Uygulama şaşılık tedavisinde, felçlilerin ve spastik çocukların kaslarının gevşetilmesinde kullanılmak üzere üretilmiş bir ilaçtır. Daha sonra gençleştirici etkisi için kullanılmaya başlanmıştır.

Geçici bir süre için kas kasılmasını engelleyerek kırışıklıkların açılmasını ve yenilerinin oluşmamasını sağlar. Cilt kaslarının gevşemesi ile oluşan gerilme sonucu ciltte parlama ve canlılık oluşur. Kaşlar kalkar, kaş arası ve alın gerilir, daha genç daha dinamik ve fresh bir görüntü oluşur.

Yüz ovalini oluşturmada (yüz inceltme), boyun ve dekolte bölgesi kırışıklığının tedavisinde, burun ucu kaldırmada da kullanılır.

Migrende, çene sıkma   diş gıcırdatma ve tiklerin tedavisinde, koltukaltı, el ve ayak terlemelerinin tedavisinde de çok başarılıdır.

Tedavi ısıya duyarlı bir toksin olduğundan yapıldığı gün duş alınmamalı, spor yapılmamalı terlenmemeli, yapılan bölge sıcaktan korunmalı, yüz bölgesi uygulamasında altı saat kadar yatılmamalı başı aşağı eğilmemeli başın düz pozisyonu 6 saat korunmalı.