01

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Nedir?Araştırmalara göre kadınların % 85-98' inde belirli ölçüde selülit ve bölgesel yağlanma olduğunu göstermektedir. Dolaşım ve hormonal bozukluklar, çevresel faktörler, sağlıksız beslenme sonucu meydana gelen selülitler ve bölgesel yağlanmalar ciltte pütürlü, sertleşmiş ve muntazam olmayan 'portakal kabuğu' şeklinde istenmeyen bir görüntüye sebep olur.

Lokal fazlalıklar yaşa ve boya göre normal görünüm ve kiloda olan bir kişinin vücudunun sadece belirli yerlerinde oluşan ve depolanan yağ birikimleridir. Deri altı yağ hücrelerinin gereğinden fazla miktarda büyüyerek; kan ve lenfatik dolaşım üzerine baskı yapması sonucunda; dolaşımın bozukluğu meydana gelir. Bozulan dolaşım, deri altı dokularında sıvı birikimine ve bağ dokuların yeteri derecede beslenememesine yol açar.

Vücutta sadece yağ depolarının bulunduğu yerler değil, yağı nereden kaybettiğimiz de kişinin kendi yapısal özelliklerine bağlıdır. Peki problemli bölgelerden nasıl kurtuluruz bölgesel incelme nasıl sağlanır? bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve buna bağlı kilo vermek günümüzde mümkün mü?.Vücut her zaman en çabuk kullanılabilecek yağı ilk önce atar – ve bu da vücutta kan dolaşımının en iyi olduğu bölgelerde gerçekleşir. Ancak problemli bölgelerimiz içerdiği yağ minderleri dolayısıyla maalesef iyi bir dolaşıma sahip değildir ve bu nedenle de ne kadar spor yaparsak yapalım bu bölgelerdeki kötü kan dolaşımı dolayısıyla yağ minderleri hiçbir zaman erimezler.
Amaç   yağ fazlalığı olan   veya sellülit  bulunan  bölgenin  kanlanmasını  düzeltmek  ve arttırmaktır. Bunun  için  çeşitli  yöntemler  kullanılır  .Mezoterapi,  karboksiterapi ,elektrobiostimülasyon  ve  vakumterapi  bu  yöntemlerden  bazılarıdır.

Bölgesel yağ yakma yöntemleri veya cihazlarıyla kan dolaşımını hızlandırarak ve yağ dokuları parçalanarak hedeflenen problemli bölgelerde yağ yakımını sağlar ve BÖLGESEL İNCELME sağlanır.