01

3-5-9 Diyeti

3-5-9 DiyetiBu program, kişiye özel bir beslenme sistemi oluşturulmasını sağlıyor.

İnsanı kısa sürede başarıya ulaştırır, ama kısa süreli bir diyet programı değildir. Sağlıklı beslenme kurallarını öğretip hayata geçirilmesini sağlayan bir sistemdir.

-Günde 3 öğün beslenme prensibi sebebiyle uygulaması kolay ve sürdürülebilir bir beslenme düzenidir.

Kalori hesabına dayalı bir diyet değildir. Kilo vermeyi sağlayacak olan gıdalar kan değerleri ve kişisel verilere göre belirlenir. Bu belirleme sırasında gıdaların kalorilerinden çok, glisemik yükleri ve kişinin metabolizma özellikleri dikkate alınır.

Bütün vücudumuzun dengesi, hormonlar tarafından sağlanıyor. Bu hormonlar, vücut tarafından üretilebiliyorsa sorun yok. Ama kilo sorunu olanlarda hormonal üretim yeterli seviyede olmuyor.

Vücuda gerekli besinleri verdiğiniz zaman kendi hormonlarını üretmeye başlıyor. Vücut hangi yapı taşına ihtiyaç duyarsa, onu çeşitli sinyallerle iletiyor. Sistem, kişinin bu sinyalleri ve vücudunu anlamasına olanak sağlıyor.

Kişiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde vücut ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı besinleri alıyor. Bu şekilde metabolizma sağlıklı çalışıyor ve doğal bir insülin salgılaması teşvik ediliyor. Kişi, besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladığı için kilosu kontrol altında oluyor.

Vücudun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyaç var. Bu nedenle beş saatlik mola süresine sadık kalmak büyük önem taşıyor. Günde az az ve sık sık değil, üç öğün yenilmesini tavsiye ediyoruz.

-Tamamen doğal bir beslenme şeklidir, herhangi bir ek ürün önerilmez.

-Hızlı geri dönüş (yoyo etkisi) yaşanmaz, kilo dengede kalır.