01

P.R.P (Kök Hücre) Tedavisi

PRP (Platet Rich Plasma), Plazma mucizesi

P.R.P (Kök Hücre) Tedavisi

PRP-plazma tedavisi, dünyada her geçen gün gelişme gösteren ve merak edilen tedavi olup modern tıbbın devrimi niteliğindeki gelişmelerinden biri.

Kişinin kendi kanından elde edilen plazma yüze ve vücuda naklediğinde kök hücreleri uyararak kırışıklıkların giderilmesinden, yaraların iyileşmesine ve saç dökülmesine kadar alternatif bir yöntem olarak kullanılıyor. Hiçbir alerji riski taşımayan bu tedavide kendi kanınızdan elde edilen kök hücreleriyle yenilenip zamanı geriye döndürmek ve bebeksi cilde sahip olmak artık hayal olmaktan çıkıyor.

P.R.P (Kök Hücre) Tedavisi Nasıl Yapılır?


PRP Plazma tedavisi yönteminde, hastanın kendi kanı alınarak; 8 dakika boyunca 3000devir/dakika santrifüj ediliyor. Santrifüj sonucu, kırmızı kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmı, mezoterapi veya dolgu yöntemi ile cilde uygulanıyor. PRP yönteminde elde edilen bu plazma yoğun trombosit (pıhtı hücreleri) içeriyor. Ortamda bulunan lökositler (beyaz kan hücreleri) ve aktive olmuş pıhtı hücreleri, büyüme faktörleri salgılayıp kök hücrelerin aktive edilmesini sağlar. Böylece cildin dokusunda yenilenme meydana gelir. Bu yöntemin en önemli avantajı hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve kesinlikle herhangi bir alerji riski taşımamasıdır.

Hastamıza ortalama 2 ile 4 haftalık aralıklarla yapılacak 2-4 arası tedavi öneriyoruz
Her uygulama 15-20 dakika kadar sürüyor.  Yaşlanan deri tabakasının (en sık kullanılan yüz, boyun el sırtı gibi bölgeler yanında  vücudumuzun tüm bölgelerinde kullanmak mümkün) gençleşmesinde, akne izlerinde ve saç dökülmesi şikayetlerinde alternatif bir yöntem olarak kullanıyoruz.